Jaga:     
Ilu | DIY

HEA LEID: Vaata portaalist järgi, millal su kosmeetika aegub!

 Pea ei ole prügikast ja on ju täitsa loogiline, et sa ei tea täpselt, millal sul mõni kosmeetikatoode vananeb.

DoDolce ilublogija Eneli Rahula leidis selleks puhuks aga hea saidi:

Checkcosmetics lehte on väga lihtne kasutada. Leidsin kapist väga kaua seisnud näokoorija ning üsna uue lauvärvi paletti, mis mõlemad on Avonilt ja seega sain neid ka kontrollida.

Kreemil on kood tagakülje serval, lihtsalt vali lehelt firmaks Avon ja sisesta kood. Seejärel on kohe selgelt näha, kas toode veel kehtib või mitte.

Selgus, et minu mask on juba väga kaua olnud aegunud ja õnneks ei ole ma seda umbes sama kaua ka kasutanud. Uus toode lauvärvide näol aga õnneks kehtib veel tükk aega ja see jäi mu sahtlisse alles.

Kõiki brände sellel saidil siiski pole. Sellisel juhul tasub vaadata pakendi märgistust, seal võivad olla erinevad märgid, sümbolid või tähed, mis tähendavad erinevaid asju. Näiteks, üldlevinud on "M", mis tähistab kuud ja "Y", mis tähistab aastat. Seega, kui näed pakendil "6 M", tähendab see, et toode säilib avamise järel 6 kuud. Kui aga pakendil on rida numbreid - Y9475E 05/17, siis tuleb vaadata neid viimaseid numbreid, mis näitavad, et toode kehtib kuni 2017. aasta maini.

Üldiselt

on meigitoodete kehtivusaeg selline:
Silmakreem: 6 kuud
Niisutav kreem: 2 aastat
Jumestus- ja peitekreem: 2 aastat
Puuder: 2 aastat
Huulepulk 12-18 kuud
Ripsmetušš: 6 kuud
Silmapliiats: 12-18 kuud
Lauvärvid: 2 aastat

Nüüd tee oma kosmeetikakotis üks korralik kevadpuhastus!


0 kommentaari

Loe ka neid lugusid