24
fotot
Jaga:     
Moodne vesi

GALERII | LUGEJAST MOELOOJAKS: konkursi parimad tööd

Koostöös Värska Vee ja moelooja Perit Muugaga korraldasime konkursi, mille võidutöö teostatakse Perit Muuga moemajas. Kleit jõuab sel kevadel nii moelavale kui ka tootmisse! Sinu ees on poolfinaalide paremik. 

Aiki Niinemets, 23

Õpin Pärnumaa kutsehariduskeskuses rätsepana esimesel kursusel, kõrgem haridus moedisainis on mul Walesist. Kleidi ülemisele osale on peale värvitud veepiir. Kinnitatud on kahe trukiga kaela, seljaosa lahtine, lipsukinnisega. Värvid langevad: tume- ja helesinine ja valge. Ideaalis oleks kleit siidivormist.

Birgit Kruuse, 21 & Adele Liht, 22 & Kaja Malter, 31

Oleme Tallinna Tehnikakõrgkooli kolmanda kursuse rõivaste tehnilise disaini tudengid. Oma nägemuse veekogudest ja nende ümbrusest realiseerisime kuueesemelises komplektis “Waterfall”.

Elis Pärn, 20

Olen kunstiajaloo tudeng, veedan suurema osa aastast Tartus, pärit olen Peipsi äärest. Kleit “W” on inspiratsiooni saanud merelainetest ja päikese sillerdusest veepinnal. Valgest kangast kleiti kaunistab ühelt poolt õrnalt plisseeritud merekarbiimitatsiooniga kangas, millesse on peidetud ka kuldseid ja hõbedasi sädelevaid triipe. Kleit on õrn ja voolav nagu vesi soojal suvepäeval.

Klaarika Kahu, 22

Mind inspireerib põhjamaade tormine ja karge meri. Kleidikavandil on just meie sügisesest merest ilme saanud tormine siluett, mis mäsleb koos kandja iga liigutusega. Kihiline valgete ja hallide toonidega lendlev kleit on suviselt kerge, kuid põhjamaiselt karge. 

Noora Olju, 13

Minu kireks on joonistamine ja moedisain, joonistan peaaegu iga päev. Elan praegu Horvaatias, olen iseõppija ning soovin pidevalt areneda. Oma parimaid töid näitan aadressil instagram.com/noora_illustrates. 

Liisimari Randjärv, 26:

Olen pärit Valtu-Nurme külast, lõpetasin sel aastal Kunstiakadeemias magistriõpingud, tegelen sepatöö, maalimise ja kunsti õpetamisega. Mind paelub idamaa kultuur ja kunst ning sain õpingute ajal kogemusi Hongkongis ja Vietnamis. Vesi võib olla kristallselge kui helesinine laguun või hoopis tume, lõputult sügav ookeaniavarus. Kleidi “Sinine laguun” materjaliks on siid, sest see annab kõige paremini edasi veele omast voolavust. Minu kireks on siidimaalide tegemine nime LR Silk Art all.

Marilin Johanson, 28

Töötan lasteaias õpetajana ja õpin Tallinna Ülikoolis magistriõppes. Olles sündinud ja kasvanud mereäärses Haapsalus, on kleidi “Meri” värv inspireeritud mere toonist, mis jääb silma siis, kui pilvise ilmaga sadamakailt alla vette vaadata: see on kõige rahustavam ja ilusam varjund! Kujutan seda õhulist ja õhukest kleiti eelkõige ette suvel vabal ajal sandaalidega, aga miks mitte ka kontsade ja ehetega pidulikuna. 

Karoliina Saarna, 17

Õpin Tartu Tamme gümnaasiumis kultuurisuunal. Paar aastat tagasi hakkasin süvendatult moeloominguga tegelema, lisaks õppisin õmblemist. Olen loonud kaks kollektsiooni ja osalenud nendega moešõudel. Mood on minu kirg ja ma tahan ennast sellega ka tulevikus siduda!

Heli Veliste, 27


Olen Paide tüdruk, nüüd elan Tallinnas. Ülikoolis õppisin moedisaini. Pärast kooli lõppu olen töötanud eri rõivakauplustes dekoraatorina, praegu töötan dekoraatorina Seppäläs. Minu kavandatud kleit on inspireeritud veest loojuva päikese taustal.

Katariina Lahesaar, 17

Õpin Pelgulinna gümnaasiumi kunstiklassis, lisaks õpin moedisaini ja õmblemist. Vabal ajal joonistan ja maalin või käin jooksmas, samuti meeldib mulle fotograafiaga tegeleda.

Eha Pinsel, 51

Olen koduperenaine Pärnust, kes on riideid välja mõelnud nii kaua, kui end mäletab: õde õmbles valmis kõik mu nukkude kleidid, mis kavandasin. Suurena sai ta õmblejaks – tema nõela alt on pärit ka mu pruutkleit ja minu disainitud veekleit. See on voolav kui vesi, kerge kui vesi, sinine kui vesi!

Alisa Vasina, 24

Omandasin dekoraatori eriala Tartu Kunstikoolis, hiljuti lõpetasin Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute osakonna. Elan Tallinnas, kus töötan Hestia mööblisalongis disaineri ametikohal. Vabal ajal maalin popsürrealistlikus ehk lowbrow-stiilis. Üritan oma maalidele leida väljundit ka tootedisainis, tehes digitrükki mitmesugustele esemetele.

Siret Ott, 27

Õppisin algselt õmblemist, kuid kui kavandatud riided vajasid erioskusi, jätkasin õpinguid rätsepa erialal. Minu suur soov on saada moedisaineriks. Nüüd olen esimese kursuse üliõpilane Tartu Kõrgemas Kunstikoolis tekstiili erialal. Disainin, et tuua välja ka nende naiste ilu, kes ei mahu modellide standardmõõtudesse – et anda riiete abil neile parem enesetunne. Vabadust naudin tsikliga sõites! Minu kleit on inspireeritud järvevee peegeldusest. Vesi on lihtne ja vee teema ei pea seonduma sinise värvitooniga. Kleiti kaunistab käsitsi tehtud makrameetehnikas kollastest pärlitest pael.

Võitja kuulutame välja veebruari lõpus! 

Loe ka neid lugusid