Jaga:     
Seltskond | Persoon

Liisi Koikson: Londonis on elukvaliteet palju kehvem kui Eestis

Viimased kuud on Liisi Koiksoni (33) elus olnud täis intensiivsust ja vastandusi. Värske emarolli õrnus on põimunud lauljanna “eelmise elu” karedama linliku maailmavaatega, mille Liisi avab oma uuel plaadil.

Tutvumispaiga Londoni praakis Liisi koos rootslasest elukaaslase Christian Harryssoniga (33) elukohavaliku plaanidest välja: taevas ei paistnud kõrgete majade vahelt eriti välja, loodus jäi kaugele ning mis põhiline – igaühel tuli ennast paari ruutmeetri peale ära mahutada. See hakkas tasapisi ahistama.

“Elukvaliteet oli seal palju kehvem kui Eestis,” tõdeb Liisi. “Pingeline. Ärevus oli kogu aeg õhus ja seda ei saanud kuskil maandada ka.” Ainus variant oli minna õhtul pubisse õlut jooma, mis oli küll ka osa kultuurist, kuid Liisile ei sobinud.

Ühel hetkel väsis ta ka kohvri otsas elamisest ja kahe kampsuniga hakkama saamisest. “Nägin paljusid 40aastasi inimesi, kes elasid ühes toas – millegipärast nad leppisid sellega ega soovinudki rohkemat.” Liisi nii ei tahtnud.

Seevastu Tallinnas tundus kõik eluks vajalik olemas olevat. Liiati ootas lauljannat töö ning kuna elukaaslane oleks ka Rootsis pidanud nullist alustama, tundus selline valik parim.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

Loe ka neid lugusid