(SUPPLIED BY XPOSUREPHOTOS.COM / Scanpix)
Jaga:     
Elustiil

TEADUSLIKULT TÕESTATUD: profiilifoto tuleb lasta valida kellelgi teisel

Küllap oleme selline olukord kõigile tuttav: sõber teeb sinust pilti ja kiidab su väljanägemist taevani, aga su enda meelest näed jube välja ja kustutad foto.

Uue uuringu kohaselt on see viga. Tuleb välja, et oleme omaenda näo välimuse hindamises üsna viletsad.

Kõik uuringus osalejad võtsid kaasa 12 pilti endast, mida nad on Facebookis avaldanud. Fotod lõigati nii väikseks, et näha oleks ainult nägu. Uuringu läbiviijad palusid igal isikul valida, millised pildid nad sotsiaalmeediasse postitaksid – karjäärivõrgustikust LinkedIn kuni kohtingurakenduseni Tinder.

Neil lasti ka valida foto endast, mis annaks kõige paremini edasi kas veetlevust, usaldusväärsust või enesekindlust. Lõpuks hindas fotosid teine grupp inimesi. Üksmeelt ei saavutatud. Need fotod, mis osalejad endast ise valisid, said teistelt inimestelt üldjuhul madala hinnangu.

„Uuring näitab, et õige pildi valimine võib olla kriitilise tähtsusega –esmamulje profiilifoto põhjal mõjutab tähtsaid otsuseid, näiteks otsuseid, kellega kohtingule minna, kelle sõbrustada, keda tööle võtta,“ kirjutasid uuringu autorid.

Nii et ükskõik, kas tegu on isikliku või tööalase fotoga, mõistlik on näidata pilti sõbrale, enne kui selle postitad. Värskest pilgust võib palju kasu olla.

Loe ka neid lugusid