2
fotot
Jaga:     
Seltskond | Persoon

Heidy Purga: Eesti naised on kõige kõigemad!

"Kui Anne & Stiili peatoimetaja mulle helistas ja esitas kutse maikuu numbrit peatoimetada, oli see minu jaoks suur au – ja ühtlasi suurepärane väljakutse!

Viimase mõttes oli mul plaanis kokku panna number, mis näitaks ilu- ja moemaailmas asju, inimesi, mõtteviisi, ka ilu, teistsuguse nurga alt. Mitte ilmtingimata väljakujunenud ja teinekord dikteerivate ühiskonnareeglite järgi. Soovisin näidata meie unikaalse Eesti ja meie unikaalse rahva, ennekõike võimsate naiste peegeldust. Öelda, et te olete kõige kõigemad. Näidata, et kõik erinevad viisid ja võimalused nii moes kui ka mõtteviisis, eneseväljenduses, peretraditsioonides on aktsepteeritud ja mida enesekindlamalt sa seda välja kannad või esitad, seda parem. Mida vähem me matkime, seda kiiremini ja kaugemale iseendas jõuame.

Kokkuvõttes oli selle numbri kokkupanek mulle üllatus, ennekõike rabava tõdemuseni jõudes, et kõik töö käib samamoodi nagu poliitikas. Kelle mõte kannab, kes suudab millegi vajalikkuse sõnastada, oponeerida, olla originaalne, kes suudab olla valmis kompromissideks. Oluline on, et seda tehakse heade eesmärkide nimel ja mõneti ka vabaduse nimel, mille poole kõik püüdleme. Loodan, et mu peatoimetajaks käik oli ka ajakirja fantastilisele toimetusele sõõm värsket õhku!

Elage hästi!"

Iga aasta maikuu numbrit kutsume kokku panema külalispeatoimetaja, et leida ajakirja värskeid vaatenurki ja uusi põnevaid inimesi. Enne Heidy Purgat, kes valis teemasid käesolevasse numbrisse, on külalispeatoimetajaks olnud Evelin Võigemast (2015) ja Anu Välba (2016).

Loe ka neid lugusid