2
fotot
Jaga:     
Sisuturundus | L'Oreal

Unelmate päeva soeng

Viimaste aastatega on inimesed taas rohkem pulmausku läinud. See on kaunis sündmus. Elu tähtsaimal päeval kleiti, soengut, meiki ja aksessuaare valides soovitavad eksperdid lähtuda palju korratud põhitõest – lihtsuses peitub võlu. Samas on 2017. aasta menukaim värv roheline! Nii et võta nüüd siis kinni...

Aastal 2017 näeme pruutide juustes väga palju punutisi, patse, krunne, soengutes on palju õhulisust, lihtsust ja individuaalsust. Moes on unikaalsed juveelitooted ja orgaanilised õied loodusest. Samas on endiselt populaarsed ülestõstetud ja vabalt langevad juuksed.

Sel suvel domineerib pruudi üldises look´is vaba ja hooletu meeleolu – seda nii soengu, meigi kui ka kleidi osas. Veidi lohakad ja ebakorrapäraselt seatud soengud. Või suisa “džunglimatk” teema: oranž ja kollane, eksootilised lilled (ronitaimed, prootead jm), erksus, eksootilisus, väljendusrikkus. Kõige menukam värv 2017. aastal on ekspertide sõnul aga roheline!

Juba vanad eestlased pidasid halvaks endeks seda, kui pruut pulmapäeval ise oma soengut sätib. Seega tasub kauneim soeng koos juuksuriga välja valida ning kindlasti lasta enne pulmapäeva teha ka proovisoeng. Seda viimast paneb eriti südamele 11 aastat Hairhouse´i salongis töötanud juuksur Marian Vasarik. Staažikas juuksur on teinud oma karjääri jooksul õnnelikuks kümneid pruute. Uurisime Marianilt pulmasoengutrendide ja võimalike fopaade kohta.

Millised soengud on moes?

Praegu on pulmamood jõudnud sinna, et pruut soovib välja näha võimalikult loomulik ja tema ise! Moes on kerge laine- või lokimotiiv, peidetud punutised, lohakad krunnid. 

Moes on ka soenguehted, mis on väga kaunid, kui neid maitsekalt ja õigesti soengusse sättida. Ise kasutan oma töös näiteks palju kaubamärgi by Katriin peaehteid (www.katriin.com) 

Kas Eesti pruutide pulmasoengud on pigem tagasihoidlikud või eelistatakse uhkemaid soenguid? 

Eesti pruudid on väga toredad, sest nad usaldavad professionaale. Tavaliselt jõutakse ideaalse tulemuseni just koostöö käigus. Ei tahaks öelda, et ollakse väga tagasihoidlik, aga pigem less is more hoiakuga, ja see ongi ilus! Tähelepanu juhin alati ka sellele, mitu detaili lähestikku sobib panna. Liiga paljuks läheb siis, kui näiteks pruut soovib kaunistuseks lilli või peaehet, kannab registreerimisel loori ning tal on ka prillid. Maitseka ja täiusliku lõpptulemuse saavutamiseks tuleb teha valik.

Millised soengud on aegunud? 

Aegunud on väga ebaloomulikud soengud. 2000. aastate alguses Saksamaal töötades tundus mulle sageli, justkui oleks eesmärgiks, et peigmees mitte mingil juhul oma naist altari ees ära ei tunneks. Alati nad tahtsid, et neile ehitataks a' la "laev" pähe. Täna soovitakse lihtsat ilu, nii mujal kui Eestis.

Milline on klassikaline pulmasoeng ehk nö kindla peale minek?

Klassikaline pulmasoeng on kinnine, natuke volüümi tõstetud ja põimitud või krunnis. Oluline on, et see on nii tehtud, et ta püsiks!

Kui kaua kulub keskmiselt aega pulmasoengu tegemisele?

See täiesti oleneb. Võib minna 20 minutit kuni poolteist tundi. Mõnikord on vaja kunstjuukseid juurde panna või isegi natuke tukka lõigata, loori sättida või lisada kaunistusi. Sellepärast on hästi oluline teha enne proovisoeng, mille käigus saab kõik otsused juba eelnevalt vastu võtta ja tähtsal päeval jääb ainult tegemise rõõm.

Kui palju maksab pulmasoeng?

Pruudisoengu hinnad on igal tegijal erinevad. Oleneb ka, kas pruut tuleb salongi või läheb juuksur tema juurde. Soovitaksin vaadata palju pilte näiteks Instagramist ja võtta siis lemmiktegijatega ise otse ühendust, et täpset hinda küsida.

Kas tavaliselt tuleb pruut pulmapäeva hommikul ise juuksurisse või sõidad sina koos pruudiga pulmapeole kaasa ja teed soengu kohapeal?

Mina olen teinud nii seda kui teist. Tavaliselt oleneb sellest, kui palju aega on ja kus pidu peetakse. Mind on lennutatud ka  näiteks New Delhisse pruudile soengut tegema.

Kui pruut palub pulmapäevaks soengut, mis sinu arvates on maitsetu, siis kas täidad tema soovi isiklikust arvamusest hoolimata?

Eks ikka on pruutidel oma nägemus ja minu töö on vaadata, et kõik kokku sobiks. Üldiselt annab läbi arutada, et kas see ikka on hea või halb idee. Tavaliselt võtavad nad mind ilusti kuulda ka. Aga jah, päris maitsetut tööd ma ei teeks. Ja ette on tulnud ka olukord, kus pruut soovis tervet roosi soengusse, aga see polnud varre paksuse tõttu tehtav. Niisiis saatsin lõpuks peigmehe poodi kobarrooside järele.

Kas küsid enne soengu tegema hakkamist pruudilt ka tema pidupäeva kleidi ja meigi kohta? 

Absoluutselt! Kogu välimuse tervik on oluline ja tihti mõjutab soenguvalikut pruutkleidi stiil, lõige ja iseloom. 

Loe ka neid lugusid