Jaga:     
Sisuturundus | L'Oreal

Kirka juuksevärvi ABC

Big Apple Salong on Tallinnas Toompuiesteel asuv moodsalt minimalistlik koht, kus oma ala spetsialistid pakuvad tippkvaliteeti. Salongi juuksurid töötavad ülemaailmselt tunnustatud ja innovatiivse L`Oreal Professionnel brändiga. Merike Minlibajeva töötab Big Apple Salongis juuksuri ja jumestajana. Samuti on Merike L´Oreal Professionnel kooliaja, tippkolorist ning soengumeister. Järgnevalt räägib oma ala professionaal kõigest, mida pead teadma värvitud juuste hooldamisest.

Salongist lahkudes on alati juuksevärv ergas. Milliseid tooteid kasutada, et professionaali juures saavutatud toon kestma jääks?

Tõepoolest, salongist lahkudes on juuksevärv alati kirgas ning juuksed siidised ja läikivad. Et seda tulemust maksimaalselt hoida, tuleks hoolikalt kuulata ja järgida oma juuksuri soovitusi. Arvan siiralt, et kodune juuksehooldus on väga vajalik. Kaunis juuksevärv on eelkõige meeskonnatöö juuksuri ja kliendi vahel. Vastavalt juuksetüübile soovitab teie juuksur kõige õigemaid šampoone, palsameid, maske, juustesse jäetavaid spreisid, õlisid jne.
Minu lemmik värvikaitsja on L’oreal Professionnel VITAMINO COLOR AOX sari, mis hoiab värvi särava ning kirkana ega koorma juust.

Kas värvitud juuksed vajavad spetsiaalseid tooteid või piisab tavalisest niisutavast šampoonist-palsamist?

Alati paraku ainult niisutavast šampoonist ja palsamist ei piisa. Kui juukseid on ikkagi aastaid keemiliselt töödeldud, vajavad nad lisaturgutust. Spetsialist oskab juuste olukorda hinnata ning soovitada kliendile sobivaima toote.

Kas peale salongitoodete on veel nippe, mis kaunist juuksevärvi säilitada aitavad?

Alustada võiks oma juuste päikese eest kaitsmisega (kui just ei ole sooviks juuksepleegitus naturaalsel teel ehk päikese käes). On olemas UV-faktoritega tooted ning spetsiaalsed suvesarjad, et hoida oma juukseid ka kõige kuumema puhkuse ajal.

Kõik, mis me sisse sööme, peegeldub meist välja ning seda ei varja mitte ühegi tootega. Seega peaks kriitilise pilguga üle vaatama oma toitumise. Mida rohkem me oma keha heade toitainetega austame, seda tervem on organism ning ka juuksed. Vajadusel tuleks juurde võtta vitamiine. Ja VESI –ühest klaasist päevas ei piisa! Suurt rõhku tuleks panna regulaarsele veejoomisele!

Mis on juuksevärvi kulumise peamine põhjus?

Juuksevärvi kõige suuremad vaenlased on vale hooldus, sügavpuhastavad šampoonid, kloorivesi, päike, juuste ületöötlemine. Enne mis tahes värvimist on juuksuril kohustus kliendile seletada, kuidas tulemust kodus maksimaalselt hoida, ning jagada soovitusi kvaliteetsete toodete kohta.

Kui inimene soovib minna brünetist blondiks – kuidas salongis see protsess käib?

Kui klient soovib minna brünetist blondiks, siis peab ta arvestama ühe pika päevaga juuksurisalongis. Ja arvestada tuleks ka sellega, et tihti ei pruugi ühest korrast üldse piisata. Kunagi ei alusta me tooni muutmist, kui klient ei ole endas kindel. Enne värvima asumist eelneb põhjalik vestlus, et võimalikult täpselt aru saada, millised on inimese ootused. Juuksurid ei ole võlurid. Mõnikord on kliendi soovid liiga utoopilised ja kui me teame, et ei suuda seda saavutada, soovitame leida mõne muu lahenduse.
Meie ei teosta oma salongis ühtegi värvieemaldust ilma proovisalguta ning eelneva konsultatsioonita. Proovisalk tehakse nädal kuni kuu enne arvestatavat värvimispäeva. Olles teinud proovisalgud (tavaliselt 2-3, erinevate toodetega, et näha, milline on parim lahendus), näeme, kuidas reageerib värv sellisele töötlusele. Pärast seda soovitame teha kliendil kuni kuuajane juuste väävlisildasid tugevdav kuur, et juus oleks maksimaalselt ettevalmistatud.

Värvimispäeval kannavad meil 2-3 juuksurit aine juustele, sest see peab pähe saama võimalikult kiiresti ning ühtlaselt. Seejärel on mõjuaeg, pärast mida jätkab juuksur juba edasiste protseduuridega. Kõige pikem värvimuutus on meie salongis olnud 8-9 tundi. 

Nii totaalne värvimuutus on väga suur ettevõtmine ja vastutus. Tihtipeale alahinnatakse juuksuri pingutusi värvieemaldusel. Samuti ei ole see kerge ka kliendile, kes peab juuksuritoolis veetma 6-7 tundi. Seega soovitame võileivad kaasa pakkida.


Värvipesu, blondeerimine ja korduv värvimine rikuvad juukseid. Kuidas ja milliste vahenditega turgutada katkisi ja väsinud juukseid?

Ma ei kujuta ette oma tööd ilma L‘oreal Professionneli poolt välja töötatud SMART BONDita. See on aine, mis kaitseb juukse kõige tugevamaid väävlisildasid ning ka nõrgemaid vee- ja soolasildasid värvimise ajal. Seda lisatakse ka helendajatesse. Tänu SMART BONDile saame pakkuda kliendile värvilahendusi, jättes juuksestruktuuri rikkumata.

Milline on praegu enim soovitud juuksevärv?

Enim soovitud juuksevärv on meil hetkel nude beige. See on justkui sooja ja külma vahepealne toon. Heleduse ja tumedusega mängides saab inimese näokuju tegelikult märkimisväärselt muuta. Heledate toonidega suudame saavutada kohevust ning mahtu, tumedamate toonidega suudame tekitada sügavust ja nägu raamida.

Teie salongis hooldatakse juukseid L`oreali toodetega. Miks on L`oreali tooted head?

Meie näol on tõesti tegemist L’oreal Professionnel esindussalongiga. Teeme tööd professionaalsete toodetega, nii et meie kliendid võivad juuksuritoolist tõustes tunda ennast tõelise staarina.
Olles teinud tööd erinevate brändidega, võin öelda: L’oreal Professionnel on mulle tõestanud oma kvaliteeti ning on ka maailma ilutoodete hulgas üks kõige innovaatilisemaid läbimurdjaid. Sama kvaliteeti kasutame me ise ning soovime pakkuda ka meie armsatele klientidele.   

Loe ka neid lugusid