2
fotot
(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Tervis

SUPERDIEET: joo limonaadi ja kilod kukuvad

Kiirdieetide kohta korrutatakse alailma, et nende tulemus ei jää püsima. Aga kui ongi vaja vaid üheks päevaks, näiteks sõbranna pulmadeks veidi kokku tõmbuda? Katsetasin üht (kuri)kuulsamat kõhnumisviisi – Beyoncé limonaadidieeti.

Kas pole tüütu, kui piitspeenikesed Hollywoodi staarid kinnitavad kui ühest suust, et nende vormi saladus on kõige mõistlikus koguses söömine (samamoodi nagu nende kahtlaselt noorusliku ja pingul pale põhjuseks on veejoomine)? Õnneks on Beyoncé avameelne – popdiiva pole varjanud, et tema loomult sale ei ole ning rolli jaoks muusikalifilmis “Dreamgirls” võttis ta alla üheksa kilo, pidades ekstreemset limonaadidieeti Master Cleanse. Proovin järele, kui hästi see siis toimib.

Master Cleanse’i töötas välja Stanley Burroughs 1940ndatel ja õieti on tegu pigem paastu kui dieediga. Pooldajad kinnitavad, et see puhastab keha mürkainetest, annab energiat ja noorendab, aga teaduslikult on tõestatud ainult see, et dieet aitab lühiajaliselt kaalu alandada.

Päevas tuleb juua 6–12 klaasitäit jooki, mille koostisosadeks on kaks supilusikatäit värskelt pressitud sidrunimahla, kaks supilusikatäit vahtrasiirupit, 1/10 supilusikatäit Cayenne’i pipart ja 250 ml vett. Lisaks tuleks kaks korda päevas võtta kõhulahtistit (hommikul juua soolvett ja õhtul puhastavat teed). See osa on minu jaoks liiga kirglik flirt toitumishäirega, nii et ütlen lahtistitele kindlalt ei ning joon lihtsalt limonaadi. Paljud on ka nii kaalu langetanud. Peale limonaadi võib juua ainult vett, süüa ei tohi midagi. Kõlab enam kui ekstreemselt. Dieedi pikkuse kohta leidub eri versioone, alates paarist päevast ja lõpetades enam kui aastaga, kuid üldiselt peetakse üle kahe nädala pikkust limonaadidieeti tervisele ohtlikuks. Mina valin pikkuseks viis päeva.

Ettevalmistused alaku!

Ma pole elus ühtegi dieeti pidanud. Niipea kui sõna “dieet” minu teadvusesse jõudis (naisteajakirjade kaudu, khm…), tuli ka kinnitus, et dieedid ei toimi. Kaalukaotus ja tervislik eluviis on aetud absurdselt keeruliseks teemaks, kuigi tegelikult teame me kõik, mida selleks vaja on: vähem suhkrut, soola ja muud paha, rohkem köögivilju ja füüsilist tegevust. Korras. Aga kui järgmisel nädalal peab pool numbrit liiga väike kleit selga mahtuma, siis pole pikaajalistest mõistlikest lahendustest tolku. Kas kiirdieet aitab?

Tekkis artikli vastu huvi?

Osta juuli ajakiri mugavalt koju juba täna! Värske Anne & Stiil jõuab sinu postkasti 2 päeva jooksul. Suundu ostma!

Loe ka neid lugusid