(PantherMedia / Scanpix)
Jaga:     
Elustiil

3 põhjust, miks vallaline olemine mõjub tervisele hästi

Tuleb välja, et vallaline olek võib teha nii füüsilisele kui psühholoogilisele tervisele head. „Uskumus, et vallalised isikud on õnnetud, üksildased ja armastuseta ning et nad ihkavad üle kõige vallaliseelu lõppu, pole muud kui müüdid,“ kirjutas üle kümne aasta vallalisi uurinud psühholoog Bella DePaulo. Siin on kolm eelist abielu ees.

Vallalistel on tugevam sõpruskond kui abielus inimestel

2015. aasta uuring näitab, et vallalised suhtlevad suurema tõenäosusega inimestega, kes jäävad nende sõpruskonnast välja, ning nii annavad kui saavad uutelt tuttavatelt rohkem abi. Vallaline olemine tugevdab nii naiste kui meeste sõprussidemeid, kirjutasid uuringu läbiviijad.

Vallalised on paremas füüsilises vormis

2004. aasta uuringu kohaselt käivad isikud, kes pole kunagi abielus olnud, sagedamini trennis kui abielus ja lahutatud inimesed.

2015. aasta uuringu järgi on vallalistel naistel ja meestel keskmiselt veidi madalam kehakaal ja kehamassiindeks kui abielus olijatel.

Vallalised arendavad end rohkem edasi

1998. aasta uuring näitab, et vallalised õpivad ja arendavad end suurema tõenäosusega edasi kui abielus inimesed. Küsitletutest nõustusid vallalised palju rohkem väidetega, et minu jaoks on elu pidev õppimise, muutumise ja arenemise protsess ning et minu meelest on tähtis kogeda uusi asju, mis seavad küsimuse alla selle, mida ma iseenda ja maailma kohta arvan.

Loe ka neid lugusid