Jaga:     
Elustiil

Viljakusmonitor – ohutu alternatiiv pillidele?

Beebipillid on aastakümneid olnud osa miljonite naiste argipäevast. Nüüd aga kasvab nende naiste hulk, kes eelistavad rasedusest hoidumiseks loomulikumaid viise – näiteks viljakusmonitori.

Uudsed viljakusmonitorid pakuvad väidetavalt pea sama tõhusat kaitset kui pillid ja on mujal maailmas turul olnud juba umbes 30 aastat. Kui usaldusväärsed need aga on?

Viljakusmonitori saad kasutada juhul, kui soovid ajastada vahekordi rasestumiseks võimalikult täpselt, aga ka siis, kui plaanid hoopis rasedusest hoiduda. Monitori kasutamine ei ole mingi tuumafüüsika – mõõda igal hommikul samal kellaajal enne voodist tõusmist spetsiaalse termomeetriga keele alt basaaltemperatuuri (keha madalaim temperatuur) ning spetsiaalne miniarvuti või äpp annab teada, kas oled parasjagu viljastumisvõimeline või mitte. Kui sa rasestuda ei taha, annab viljakusmonitor sulle teada, millal tasub vahekorrast hoiduda või võtta appi preservatiivid. Sel juhul tasub jälgida ka tsükli jooksul emaka limaskestas aset leidvaid muutusi.

Artikli täismahus lugemiseks:
Telli digiajakiri €/kuu
Oled juba lugeja? Logi sisse

Loe ka neid lugusid