19
fotot
(Dmitri Korobtsov)
Jaga:     
Mood

GALERII | XII Disainiööl toimus moeetendus D_O_M – DISAIN ON MOES

Neljapäeval näidati Disainiöö omanäolisel moeetendusel D_O_M – DISAIN ON MOES rõivaid kontseptuaalse vaatemängu kaudu. Lavastuse jooksul avanesid brändide sisu, nägu ja tegu läbi elamusliku sündmuse. 

Ester Soidla projekt “FORMFOLD” on välja kasvanud Kristian Steinbergi juhendatud kursusetööst, kus autor otsis uusi lähenemisi keha katmise viisidele. Siinne rõivas on multifunktsionaalne: selle trukid on omavahel erineval moel ühendatavad ning sääraselt saab luua uusi riideesemeid ühest ja samast algsest objektist. Estrit inspireeris antud eseme juures origami idee, kus kahemõõtmelisest objektist saab vormida ruumilise eesmärgistatud eseme.

Aive Viin kutsus ellu brändi Trenkan puhtalt enda elustiilist tulenevalt. Luues riideid endale hakkasid nende vastu huvi tundma ka teised. Sääraselt nõudluse kasvuga paralleelselt kujunes bränd ning nüüdseks on ettevõtmisest kujunenud stiilne rõivapood Tartus Aparaaditehases, mille teisel korrusel Aive enda väike stuudio.

Hertta – seda iseloomustab hästi sõnapaar ”maalähedane urbanism”. Kollektsioonis leiduvad villased Eestis kootud kangad ja õmmeldud mantlid nii meestele kui naistele. Autor tegeles antud siluetiga pea aasta, kui töötas Norras villaste kangastega tegelevas ettevõttes. Hertta Võido muudkui katsetas, jälgis jalakäijaid ning otsis universaalset parimat mantlit.

Muusikaliste etteastetega täitis ruumi Lepatriinu. 

Tallinna disainifestival Disainiöö on igaastane suurüritus, mis seekord toimub ajaloolises Noblessneri Valukojas 25.09.–01.10.2017. Noblessner muutub enne lõplikku remonti meeleolukaks disainiruumiks, kus iga päev on avatud erinevad näitused, loengud, töötoad, väikesed söögikohad ning kus nädala lõpus õitseb disainikaubandus.

Loe ka neid lugusid