(SIPA / Scanpix)
Jaga:     
Mood

Gucci lõpetab karusnaha kasutamise

Loomakaitseorganisatsioonid üle maailma rõõmustavad selle üle, et moemaja Gucci loobub alates 2018. aastast karusnahkade kasutamisest. Gucci president ja tegevjuht Marco Bizzarri teatas karusnahavaba poliitika rakendamisest kolmapäeva hilisõhtul, 11. oktoobril Londoni moekolledžis.

Gucci otsus tuleneb pikaajalisest suhtlusest rahvusvahelise karusnahavabaliidu Fur Free Alliance liikmetega Humane Society of the United States (HSUS) ja LAV. Liitu kuulub enam kui 40 loomakaitseorganisatsiooni, kes töötavad ühiselt karusnahakaubanduse peatamise nimel. Eestit esindab liidus MTÜ Loomus.

Gucci karusnahavaba poliitikaga loobutakse naaritsa, koioti, kähriku, rebase, jänese ja karakulli ning teiste spetsiaalselt aretatud või püütud liikide karusnahast. HSUS ja LAV aitavad ka edaspidi Guccil uurida ja vähendada nende mõju loomadele ja keskkonnale.
“Sotsiaalse vastutuse võtmine on üks Gucci põhiväärtustest ja me püüame ka edaspidi keskkonna ja loomade nimel paremini tegutseda. HSUS-i ja LAV-i abiga on Gucci järgmise sammu tegemisel põnevil ja loodab, et see aitab tõsta teadlikkust ja luua uuendusi, mis muudavad luksusmoetööstuse paremaks, “ ütles Gucci president ja tegevjuht Marco Bizzarri.

Loe ka neid lugusid