()
Jaga:     
Sisuturundus | Meravita

5 lihtsat nippi, mis aitab kaalust alla võtta (1)

Kas sinu uustaasta lubaduste seas oli lubadus kaalusta alla võtta? Loe ja saa teada, kuidas lihtsate muudatustega oma elus kilod kolinal kukkuma panna ja seekord jäädavalt.

1.    Hommikusöök on kõige tähtsam söögikord päevas.On täheldatud, inimesed, kes söövad hommikul kõhu korralikult täis, tarbivad päeva jooksul vähem kaloreid ja ei tunne õhtuti hundiisu, mis viib kontrollimatu õgimiseni.

2.    Maga kauem. Teadlaste väitel niinimetatud iluuni aitab tervislikumalt süüa ja talitseda hormoone, mis tekitavad söögiisu. Kui sa ei maga piisavalt, siis sa oled väsinud ja aju tõlgendab selle energiapuuduseks, mida kompenseeritakse toidust saadava energiaga ja tänu sellele tekibki sul liigne söögiisu.

3.    Loe oma samme. Arstid soovitavad käia 10 000 sammu päevas. Osta omale spetsiaalne sammulugeja või kasuta sammulugemise funktsiooni oma telefonis. Sa võid üllatuda, kui saad teada, kui palju või vähe sa tegelikult käid.

4.    Aafrika mango seemned. Aafrika mango seemned on kõhnumise soodustajana populaarsed üle kogu maailma! Aafrika mango vilju hinnatakse just nende kõrge toiteväärtusega seemnete tõttu, mis on kiudaine- ja proteiinirikkad ja tegid sellest viljast olulise osa Lääne-Aafrika kohalike toidusedelist. Kiudainerikkad toidud on kasulikud seedimisele ning tänu täiskõhutunde tekitamisele vähendavad näljatunnet ja soodustavad kaalu alandamist. Aafrika mango seemned sisaldavad 50% lahustuvaid kiudaineid, 20% valku, 5% C-vitamiini ja 5% bioflavonoide. Aafrika mango kohta saad lähemalt lugeda SIIT.

5.    Joo vett. Vee tarbimine enne ja pärast söögikorda on hea viis lisakilodest vabanemiseks. Vesi annab null kilokalorit ja täidab kõhtu. Kui jood enne söömist suure klaasi vett, siis aitab see vältida, et sa ei lähe toiduga liiale.

1 kommentaar

A
Aina sama jura  /   10:58, 6. jaan 2018
Inimene söögu seda, mida tahab ... aga ärgu õgigu kurguni täis!
Kalorite lugemine noorel tervel inimesel on ka aju vaevamine. Söögu lõunal korralik rammus kodune kõhutäis.
Ja kui ikka hommikul söögiisu pole, siis ennast sundida ka ei maksa.
Miks nn nõuka-ajal keegi kaaluda hädas polnud?
Söödi 3 x p, ei topitud kogu aeg midagi suhu, söök tehti kodumaisest toorainest ise - poodides ei seisnud pakendatud kaup säilitusainetega.
Praegu muud pole telekas, igalt kanalilt ainult kokkamise saated - söögist on mingi kultus saanud, enam ei sööda selleks, et elada, vaid elatakse selleks, et süüa (kulunud väljend, aga tõsi).

Loe ka neid lugusid