( )
Jaga:     
Sisuturundus | Meravita

Kurkumi 9 kasulikku mõju organismile

Kurkum (Curcuma longa) on tuntud ka kui ingveri perekonda kuuluv kollane ingver või kollane vürts, mis kasvab Indias ja Kagu-Aasias ning seda saadakse taime risoomidest. Kurkumit kasutatakse karripulbri vürtsisegus ja loodusliku värvainena, mida on aastatuhandeid kasutatud näiteks ka kangaste värvimiseks nii Hiinas kui Indias ja kogu Kagu-Aasias. Kurkumi tähtsaim toimeaine on kurkumiin, millele on omastatud läbi aastatuhandete mitmeid kasulikke toimeid.

Mis on kurkumi kasulikud mõjud organismile?
• Aitab kaasa närvisüsteemi talitlusele
• Toetab immuunsüsteemi
• Hoiab tervena luid ja liigeseid
• Aitab säilitada liigeste paindlikkust
• Toetab normaalset vereringet ja südame tööd
• Kaitseb rakke oksüdatiivse stressi eest
• Aitab vältida rasvade ladestumist
• Aitab säilitada vastupanu allergiatele
• Hoiab tervena maksa, kopse, hingamisteid ja nahka

Lisaks eelnimetatule  sisaldab kurkum rikkalikus koguses tervendavaid antioksüdante ja vitamiine - C, E ja K. Kuna kurkum ei imendu seedesüsteemis iseseisvalt hästi, soovitatakse seda tarvitada koos teiste toitainetega. Meravita pakub kurkumit astelpajuga ning piperiiniga. Kurkumi ja astelpaju kompleks mõjub turgutavalt immuunsüsteemile suurendades keha loomulikku kaitsevõimet ning soodustades seedimist. Kurkumi ja piperiini kompleks toetab kogu organismi tervikuna, eriti just immuunsüsteemi, aidates vähendada seda nõrgestavaid protsesse ning taastades organismi loomulikku kaitsevõimet. Meravita kurkumi ja piperiini kapslitega saab lähemalt tutvuda SIIN.

Kurkum on üks vähestest taimedest, millel ei ole tuvastatud kahjulikke toksilisi kõrvaltoimed. Kõik kõrvaltoimed sõltuvad individuaalsetest organismi omapäradest. Kõrvaltoimete puudumisel võib toidulisandit võtta iga päev.

Kurkumi kapsleid ei ole soovitatav tarvitada koos teiste toidulisanditega, mis sisaldavad küüslauku, Ginkgo bilobat või ženženni. Juhul kui esineb sapi- või neeruhaigusi, hüübimishäireid, diabeeti või immuunsüsteemi haiguseid, tuleks enne toidulisandi kasutamist pidada nõu oma arstiga . Samuti tuleks arstiga nõu pidada kui tarvitatakse igapäevaselt selliseid ravimeid nagu aspiriin, vere vedeldajad, valuvaigistid, statiinid, diabeedi ravimid või vererõhu ravimid. Operatsioonile mineku korral tuleb toidulisandi tarbimine lõpetada vähemalt 2 nädalat enne lõikust. Toode ei pruugi olla sobiv rasedatele ja rinnaga toitvatele naistele ning alla viie aasta vanustele lastele.

 

 

0 kommentaari

Loe ka neid lugusid