6
fotot
Jaga:     
Sisuturundus

Kuidas sobivad omavahel tehnoloogia ja mood? (1)

 Aljona Eesmaa on kui õpikunäide „kes teeb, see jõuab“ leheküljelt. Ta on pressijuht suhtekorraldusagentuuris Polhem PR Estonia, on tegev moetoimetaja ja stilistina moeajakirjas SÄDE ning nagu sellest veel vähe oleks, toimetab ta ka moe- ja elustiiliuudiseid koondava portaali Portail.ee taga. Selleks, et Aljona saaks kõik on tegemised kenasti toimetatud, on tema suurimaks abiliseks Huawei tõeline äriklassi nutitelefon.

 Miks lõid oma veebiportaali?

Mul oli tegelikult veebiportaali mõte peas küpsenud juba mõnda aega. Kord oli see idee, et astuda lihtsalt blogimisest (millega olin tegelenud ühe 8 aasta) see järgmine samm, kord seetõttu, et ma ei olnud rahul toonase olukorraga meie online-moemeediamaastikul, kus sisu dikteerisid reklaamkliendid ning seetõttu jäid paljud olulised sündmused, uudised, kohalikud moebrändid tähelepanuta. Võimalik, et just sellest viimasest – ja sellest minu sees pakatavast missioonitundest – 2016. aastal Portail.ee lõpuks ka sündis ning täna on mul ääretult hea meel, et oleme leidnud oma niši Eesti moemeediamaastikul.

 Tehnoloogial on suur mõju moetööstusele. Millist tehnoloogiat vajab tänapäeva moetoimetaja?

Ma kahtlustan, et oma sülearvuti ning Huawei nutitelefonita ei suudaks ma oma tegemistega ühele poole kuidagi saada. Telefon on mu märkmik, minu kalender, minu kontaktibaas. Samas ka inspiratsiooni, ideede ning uudiste allikas – selles mõttes olen ma tõesti täitsa kadunud omadega, kui mul peaks mu Huawei koju või kadunuks jääma. Sülearvuti taga sünnivad aga pikemad artiklid ise – seda ei ole telefon veel suutnud asendada.  

Telefoni puhul peetakse väga oluliseks head kaamera kvaliteeti. Kuidas on sinuga - kaamera vs telefonikaamera – miks? 

Minu jaoks on foto kvaliteet väga oluline, sest pikalt kasutasin ma rohkem fotoaparaati ning teisaldasin need fotod telefoni, et need seejärel sotsiaalmeediasse postitada. Huawei Mate 10 Proga on see vajadus täiesti ära kadunud, sest fotod kipuvad tulema paremad, kui ma eales oma kaameraga olen teha suutnud. Lisaks on telefon ju alati kaasas, kaamera seda ei ole. Tänu uuele nutitelefonile olen saanud jäädvustada palju rohkem ka neid hetki, mis varem jäädvustamata jäid – näiteks hämaras või õhtupimeduses olnud momente, mida minu eelmine nutitelefon või minu fotokaamera ei võimaldanud. Täna pean tunnistama, et mu Huawei on mu fotokaamera korralikult tahaplaanile jätnud.  

Mida pead telefoni puhul kõige olulisemaks?

Minu jaoks ilmselt kõige tähtsamad on kolm aspekti – fotokvaliteet, aku kestvus ning telefoni mälu suurus. Huawei Mate 10 Pro puhul esimesena ma muidugi asusin uudistama kaamerat ning leidsin kohe, et Leica dual-camera on parim asi selle telefoni juures. Siis aga läksid päevad mööda ja ma sain aru, et mu telefoni aku ei ole ikka veel tühjaks saanud. Ja minu sotsiaalmeediakasutamise juures on see väga suur näitaja, kui aku suudab vastu pidada kaks kuni kolm päeva. Ning mälu on mul telefonis vaja lausa hulgi, sest foto- ja videomaterjali kipub kogunema väga-väga palju, eriti näiteks reisidel.

 Sul on pikkaegne moevaldkonnas toimetamise kogemus. Millised on peamised faktorid, mis mõjutavad hetkel moetööstust kõige enam?

Ma usun, et kõige suurem muudatus on olnud see, kuidas kõik on liikunud online’i – brändid peavad olema esindatud sotsiaalmeedias, brändid peavad tegema live-ülekandeid oma moeetendustelt, kohe peale moeetendust liiguvad moelaval nähtud tooted online-poodi müügile. Kõik on muutunud nii kiireks ja nii vahetuks ning paljud brändid on arvamusel, et selle „tralliga“ peab kaasas käima, muidu jääd sa nähtamatuks ja sind unustatakse ära.

Kasutad sa mõnda moeäppi, mida soovitaksid ka teistele?

Ma usun, et minu kõige moekam äpp on ikkagi Instagram. Kuna ma jälgin seal peamiselt moevaldkonnaga seotud kontosid ja inimesi, siis ma saan sealt kätte nii moeuudised, ülevaated kollektsioonidest, trendinopped – kõik, mida mul oma tööks vaja on. Lisaks usun, et Instagram on „süüdi“ selles, kuidas mu enda moemeel, pildikeel ning fotokvaliteet on aastatega paranenud – juba teiste piltide vaatamise käigus õpid nippe valgusmängu ning põnevate nurkade kohta, mida pärast ka enda fotodel proovida. Mate 10 Pro kaameral on näiteks bokeh-efekt ehk tausta hägustamise efekt, mis muudab pildistamise veel topeltpõnevaks ning tuleb tunnistada, et ka minu Instagrammi postituste arv on just seetõttu kasvanud. Instagram on ka parajalt sõltuvust tekitav, seega soovitan tarbida omal vastutusel!

 Milliseid äppe veel kasutad?

VSCO pilditöötlusäpp on mu lemmik fototöötluse vallas, Spotify’ga kuulan igapäevaselt muusikat, SimpleHabit on abiks, kui on vaja end korraks väikese meditatsiooniga välja lülitada ning Google Analytics näitab mulle, mis toimub Portail.ee lehel külastavuse kohapealt.

 Oled ehk märganud, kas tuntud tehnoloogia brändid teevad koostööd ka moebrändidega – kas võiks?

On ikka teinud ning minu meelest see on väga äge. Näiteks on ju tänapäeva nutitelefonide kaamerad nii head, et nendega pildistatakse ülesse nii Vogue ajakirja kaasi kui ka moeseeriaid. Loomulikult on koos brändidega loodud telefoniümbriseid ning muid tehnoloogiaksessuaare, kuid arvestades tänapäeva nutitelefonide võimalusi ning tehnoloogia brändide innovaatilisust, siis ma usun, et kindlasti saaks koostööd teha ka rohkem, miks mitte ka näiteks Eesti disaineritega.

1 kommentaar

  /   04:14, 13. märts 2018
- New Zealand's premier car and motoring website - Driven

Loe ka neid lugusid