Foto Kristel Kuslapuu eelmisest kollektsioonist, mida esitleti New Yorgi moenädalal 2017. (Maiken Staak)
Jaga:     
Mood

Eesti kudumikunst jõudis Londoni moenädalale

Eesti moekunstnik Kristel Kuslapuu esitleb pühapäeval, 18. veebruaril Londoni moenädalal oma uut kudumikollektsiooni „Hero“. Värske loomingu esmaesitluse võimaluse Londonis tagas talle hiljuti võidetud kõrge tunnustus – maineka rahvusvahelise moevõistluse Ones To Watch võit.

„Uus kollektsioon peegeldab meie ühiskonna loodud normide mõju ning küsib, miks on teatud käitumismaneerid normiks saanud ja heaks kiidetud samal ajal, kui teised maha laidetud,“ selgitas Kristel Kuslapuu, kelle loomingus põimuvad massiivsed vormid, julged mustrid ja provokatiivsed sõnumid.

„Miks me tunneme hirmu ja ohtu kõige teistsuguse suhtes, märkamata, et tegelikult erinevus rikastab,“ avab Kuslapuu loomingulist sõnumit. Samuti uurib uus kollektsioon, miks on meie ühiskonnas nii kinnistunud kindlad meeste- ja naisterõivad.

Eelmisel aastal Eesti Kunstiakadeemia moekunsti eriala lõpetanud Kuslapuu on võitnud SuperNoova ja ERKI moeshow ning olnud nomineeritud nii Kuld- kui Hõbenõelale. Hiljuti saabus noor disainer New Yorgi moenädalalt, varasemalt on ta oma kollektsioone esitlenud ka Londoni, Kiievi ja Riia moenädalal.

Loe ka neid lugusid