2
fotot
Jaga:     
Mood

Karin Rask kannab presidendi vastuvõtul 30 aastat vanast kangast kleiti

Vabakutseline näitleja ning rõivabrändi Kalamaja Printsess looja Karin Rask (38) laseb oma kleidi Eesti vabariigi 100. juubelipeole minekuks õmmelda tuttavas ateljees. Ikka sealsamas, kus nüüd valmivad rõivad ka printsesside emadele ja valmistutakse ülesastumiseks Tallinn Fashion Weekil.

Kuid enne valmib Karini juhendamisel presidendi vastuvõtule veel kaks kleiti, materjalideks taaskasutusest pärit teksa ja siid. Tellijateks on Sigrid Solnik, Arengukoostöö ümarlaua juhataja ning Eneli Raud, pilateseõpetaja ning tantsija.

Karini kleit õmmeldakse taaskasutust au sees hoides umbes kolmkümmend aastat vanast kangast. “Aegajalt helistab mulle mõni tore proua ja kutsub kangaid vaatama. Nii ka seekord,” räägib Karin. “Istusin trolli ning sõitsin talle külla, kommikarp kaasas. Varsti jutustasime armsa hallipäise naisega juba nagu vanad tuttavad. Lõpuks tutvusime ka pea poole kapitäie erinevate ägedate kangastega. Lahkusin rõõmsalt hulga aarete ja uue tutvusega. Nüüd tuleb üks neist kangastest koos minuga presidendi juurde peole!” Värvi on keeruline määratleda – nagu muinasjutumets, rohelise ja halli sume segu. Kleidi lõige tuleb lihtne, aga julge. Ootame huviga!

Loe ka neid lugusid