(Aivar Kullamaa)
Jaga:     
Mood

Aldo Järvsoo: selle aasta vastuvõtu kleitide hulgas pole nii palju sinist ja musta kui oleks võinud oletada

Juba sel laupäeval toimuval Eesti Vabariigi 100. aastapäevapeol Eesti Rahva Muuseumis on esindatud ka alati kõrgstiilne Embassy of Fashion. Moesaatkonnas valmib presidendi vastuvõtuks 27 kleiti: Aldo Järvsool kümme, Riina Põldroosil samuti kümme ning Ketlin Bachmannil seitse.

“Juubeliaastal olid klientidel vabamad soovid ja ideed,” tähendab moedisainer Aldo Järvsoo. “Värvidest on esindatud küll kõik. Üldse pole nii palju sinist ja musta nagu oleks võinud oletada.” Aldo püsiklientidest kannavad tema värsket loomingut näiteks poliitik Yoko Alender, vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmets, epee maailmameister Kristina Kuusk ning graafik Anu Kalm.

“Igal aastal lähevad paljud naised vastuvõtule eelmiste aastate kleitides, sest need ei ole kaotanud oma ilu. Nii et kindlasti on sel peol mu kleite rohkem kui kümme,” rõõmustab Aldo. “Eriti tore, et samal ajal on ERMis näitusel mu rahvuslikke kleite ka möödunud aastatest.” Näitus “Külatänavalt punasele vaibale. 100 aastat rahvuslikku moodi” on ERMis avatud 18. märtsini.

Ning see pole veel kõik – Aldo enese mustvalge portree on samuti üleval ERMis, näitusel “Eesti läbi 100 silmapaari”. 2009. aastal pälvis Aldo esimese moekunstnikuna pärandihoidja tiitli.

Loe ka neid lugusid