Jaga:     
Sisuturundus

Miks eelistada apteegikosmeetikat? (3)

Pikk, pime ja külm talv on kahjustanud meie näonahka ning muutnud selle kuivaks ja tundlikuks. Lisaks kasutame palju nahka ärritavat kosmeetikat. Seepärast on kevad õige aeg vaadata kriitiliselt üle igapäevaselt kasutatav kosmeetika ning näonahka maksimaalselt turgutada. 

 Südameapteegi peaproviisori Triinu Entsik-Grünbergi sõnul on sagedane apteeki pöördumine põhjustatud vajadusest leevendada ja ravida apteegikosmeetikaga erinevaid nahavaevusi. “Sellistel puhkudel on klientide mureks enamasti naha kuivus, kestendus, punetus, akne ja pigmendilaigud,” ütleb Triinu Entsik-Grünberg. Kusjuures, kuiva naha sümptomite käes ning kipitava ja sügeleva tunde all kannatab igapäevaselt lausa 60% inimestest. Linnaelu lisab ärritust ainult juurde, sest nahk puutub argiselt kokku mikropõletikke tekitava saaste ja mustusega.

Mis on apteegikosmeetika ja kuidas see erineb tavakosmeetikast?

 Apteegikosmeetika erineb tavakosmeetikast peamiselt selle poolest, et selle tootmine on rangelt kontrollitud. “Kosmeetika valmistamise taga on oma ala tippude koostöö ja läbi on viidud teadusuuringud, mille raames jälgivad teadlased tootmise kõiki etappe, alates tooraine valikust valmistoodete kontrollini välja,” märgib Südameapteegi peaproviisor. Kosmeetika töötatakse välja koostöös nahaarstide, allergoloogide ja erialaarstidega ning valmimisel jälgitakse kõiki ravimite valmistamise nõudeid.

 Apteegikosmeetika tootmisel arvestatakse keskkonnahoidlikkusega. “Looduslikud lõhna-, toime- ja värvained on taastuvad loodusressursid, mispärast on apteegikosmeetikas kasutatavad ained keskkonnasäästlikumad kui sünteetilised ained tavakosmeetikas,” ütleb Südameapteegi peaproviisor Triinu Entsik-Grünberg. Tavakosmeetikas kasutatakse tihti odavaid sünteetilisi lisaaineid selleks, et suurendada toote mahtu. Kunstlikud substantsid kuivatavad nahka, muudavad selle loomulikku mikrofloorat, ummistavad poore ja lisaks võivad tekitada allergilisi reaktsioone. 

Miks me peaksime kasutama apteegikosmeetikat?

 Üks kõige tähelepanuväärsem põhjus, miks kaaluda apteegikosmeetika eelistamist, on parabeenide ehk sünteetiliste säilitusainete puudumine. “Apteegikosmeetika sobib kõigile, kaasa arvatud allergikule ja väga tundlikule nahale,” märgib Südameapteegi peaproviisor. Entsik-Grünberg lisab, et apteegikosmeetika sisaldab tihti raviaineid, mispärast saab seda kasutada mõõduka akne ennetuseks ja paikseks naha hoolitsuseks.

 Südameapteegi peaproviisor Triinu Entsik-Grünber soovitab kontrollida, et igapäevaselt kasutatav kosmeetika ei sisaldaks nahale kahjulikke toksiine. Apteegikosmeetika valikul aitavad koolitatud apteekrid, kes oskavad nõu anda ka, milliseid vitamiine-mineraale on ühe või teise nahaprobleemi korral juurde vaja võtta.

Põhiprobleemid, millal kindlasti apteegikosmeetikat kasutada:

⁃ rasune nahk ja akne

⁃ kuiv nahk

⁃ kuperoosa

⁃ psoriaas

⁃ rosaatsea

Märtsikuu on paraolümpiamängude aeg. Eesti Paralümpiakomitee peasekretär

Keit Jaanimägi kontrollib alati, kuidas ja millest on valmistatud kasutatav kosmeetika. “Paraujumise koondislasena veedan suure osa ajast vees, mispärast olen tihti hädas kuiva nahaga,” ütleb Jaanimägi. Apteegikosmeetika puhul teab ta kindel olla, et nahale määritavad kreemid on keskkonna- ja nahasõbralikud!

Loe ka, kuidas takistada naha enneaegset vananemist ja tuunida oma immuunsust?

2 kommentaari

E
elektritsaabtasutablogspotcom  /   13:17, 26. veebr 2018
Kosmeetikat ei ole tarvis. Piisab kui linnast tulles kodus pesed terve keha puhtaks ja siis uneajal keha kattub rasuga mis kaitseb sind linnasaasta eest.
I
Igapävane pesemine pole hea  /   13:43, 26. veebr 2018
Kui just nii looduslik tahad olla.
L
laura  /   22:41, 7. märts 2018
apteegikosmeetika kindlasti ei erine ega pole ka kuidagi parem kosmeetikast, mida müüakse kaubamajades või salongides! Tasub alati lugeda koostist! Nii mõnigi apteegis müüdav kosmeetikatoode on kehvema koostisega, sest reeglina on apteegis müüdav odav ja odavaks teeb just baastoodetena kasutatavad vesi ja mineraalõli, vesi on lihtsalt odav ja mineraalõli on naftatööstuse jääkprodukt, mis samuti ei maksa eriti midagi

Loe ka neid lugusid