2
fotot
Woman shoulders lips hands fingers close-up portrait Woman shoulders lips hands fingers close-up portrait. Studio shot. (utkamandarinka)
Jaga:     
Sisuturundus

Miks mul ikka veel vistrikud tekivad? Ma ei ole enam ju puberteediealine! (1)

Me kipume arvama, et vistrikud on puberteedieaga kaasnev nähtus ja need kaovad maagiliselt meie näolt kohe, kui vanusenumbriks tiksub ette 20. Nii see aga kahjuks ei ole.

Tegelikult esineb keskmiselt igal viiendal täiskasvanul vistrikke ning mõnede andmete kohaselt leiab ebameeldivad punnid näolt või kehalt mingil ajahetkel lausa iga teine naine.

Ühest vastust küsimusele, miks täiskasvanutel järjest enam vistrikke ja probleemset näonahka esineb, ei ole. Kõige tõenäolisemalt on tekkepõhjuseks kombinatsioon teguritest - stress, toitumine, tarbitavad kosmeetikatooted ja naistel ka hormoonid. Nii tunnevad naised akne ägenemist enamasti enne menstruatsiooni, kui progesterooni tase on tõusnud, või siis, kui lõpetatakse suukaudsete rasestumisvastaste vahendite kasutamine. Tõesti tugeva akne korral tuleks pöörduda nahaarstile – saadaval on sobivad ravimid, millega akne kontrolli alla saada, enne kui see nahale tõsist kahju tekitada jõuab!

Lisaks võivad vistrike tekkele kaasa aidata teatud haigused ja ravimid. Samas võiks ju arvata, et näiteks 50. eluaastaks võiksid sellised mured möödas olla. Aga oh ei, ka menopausi ajal peavad mõned õnnetud muudele vaevustele lisaks veel vistrikega maadlema. Ja mõnel juhul tuleb lihtsalt geene tänada - kui teistel pereliikmetel või sugulastel esineb vistrikke, võivad need ka Sinul tekkida.

Olgem ausad, vistrikud ei ole kunagi meeldivad. Kuidas neist kõige tõhusamalt kodus lahti saada?

Loomulikult tahaks ju seda ühte kõikvõimsat tabletti, mis kõik vaevad kaotaks, kuid akne ja vistrikute puhul ei ole lahendus nii lihtne. Ilmselt tuleb nüüd kõige ebapopulaarsem nõu üldse, kuid õiged nahahooldusharjumused ja tervislik eluviis on kõige A ja O.

Ehk siis, suuna pilk peeglisse: kas Sa ikka puhastad iga päev nägu kaks korda? Õige nahahooldus on probleemse naha puhul ülioluline. AHA-happed puhastusvahendites on suurepärased abimehed, sest koorivad nahalt mustuse, surnud naharakud ja avavad poorid. Või kasuta probleemse naha mitsellaarvett. Aga puhastama nägu peab! Ei mingit “ah, täna ma olen nii väsinud, ei jaksa meiki maha võtta...”

Täiskasvanute nahk on kuivem, tihtipeale vananemismärkidega või tundlik. Vanuse kasvades väheneb meie nahas kollageeni tase, see toob endaga kaasa naha kuivuse, paranemisvõime aeglustumise, mis omakorda suurendab armide tekke riski. Seega, kõige tähtsam asi, millele tähelepanu pöörata, on õigete, oma nahatüübile ja vanusele sobivate nahahooldustoodete leidmine. Alustuseks, otsi tooteid, mis on geeljad või vee baasil, sest need sobivad vistrikulisele nahale. Kontrolli, et neis on olemas ka niisutaja, see aitab nahka nooremana hoida. 

Kosmeetikatoodetelt peaks otsima sõna non-comedogenic, mis tähendab seda, et toode ei ummista poore. Jah, me teame, et Sinu lemmikmeigikreem on nii superhea, aga kui see ikka probleemsele nahale ei sobi, tasub otsida alternatiive. Väga head tooted vistrikulisele nahale on näiteks mineraalpuudrid.

Oluline on teada, et vistrikud ei ole paratamatus. Sa saad ise oma näonaha heaks kodus väga palju ära teha! Rosena.ee on apteegikosmeetika e-pood, millest leiad mitmekülgse valiku tooteid just vistrikulisele nahale. Täiskasvanutele on sobiv Sebionex nahahooldussari, milles on kombineeritud tugev niisutav ja tõhus vistrikevastane toime. Lisaks on nii e-poes kui ka apteekides üle Eesti saadaval unikaalne toidulisand Dermanutrix Acne Prone Skin, mis aitab organismi tasakaalustada ja vistrikke vähendada.

Märtsis probleemse naha tootevalik -20% rosena.ee e-poes sooduskoodiga AKNE21

1 kommentaar

  /   09:37, 9. märts 2018
Free Network Management & Free Network Monitoring Software from Solarwinds

Loe ka neid lugusid