(PantherMedia/Scanpix)
Jaga:     
Seks | Seks

NEITSI-HOORA KOMPLEKS: kui mehed ei oska näha ühes naises nii seksuaalset olendit kui head partnerit

Mõned mehed ei oska näha ühes naises nii seksuaalset olendit kui ka head partnerit. Seda nimetatakse neitsi-hoora või Madonna kompleksiks, viidates neitsi Maarjale, kes kristlikus maailmas tähistab ülimat puhtust. Kui n-ö neitsi sobib abieluks, siis skaala teises otsas olev erutav naine on ideaalne lustimiseks.

Kompleksiga mees satub raskustesse, kui mängus on tõsine suhe. Ta on valinud naist hoolikalt. Kui sündinud on lapsed ning naine on suurepärane kaasa ja hea ema, keda mees austab, lakkab ta mõtlemast oma kaasast kui seksuaalsest olendist. Selline käitumine viib olukorrani, kus ühel või mõlemal poolel tekivad kõrvalsuhted, et rahuldada puudujääke magamistoas.

Freud arvas, et Madonna kompleksiga mehed on kasvanud külmade emadega. Puudujäänut otsitakse naises, kellega abiellutakse. Ema ja naise vahele tõmmatud paralleelid aga viivad olukorrani, kus mees ei tunne oma naise vastu iha. Kompleksist ülesaamise esimene samm on tunnistamine, et igas naises on peidus mõlemad pooled – ka “hea” tüdruk tahab seksida ning “paha” tunda armastust.

Täismahus artikkel ilmus esmakordselt Anne & Stiili 2016. aasta detsembrinumbris.

Loe ka neid lugusid